SmallLogoEcoprofitikona telefonu 501 101 707   ikona poczty biuro@ecoprofit.pl

 

PLATFORMAjENERGOOSZCZĘDNYCH ROZWIĄZAŃ

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

 

Warunkiem zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia oraz ochrony substancji budowlanej jest odpowiednia wymiana powietrza. System wentylacji mechanicznej zwany rekuperacją zapewnia wymaganą wymianę powietrza i reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Rekuperator zapobiega powstawaniu pleśni i gwarantuje kontrolowaną wymianę zużytego powietrza w pomieszczeniu na świeże przefiltrowane powietrze zewnętrzne, zapewniając tym samym przyjemny klimat pomieszczenia i ochronę substancji budowlanej.

 

wentylacja1  wentylacja2  wentylacjaprzemyslowa  wentylacja5wlot

Wentylacja stanowi znaczną część kosztów eksploatacyjnych, niekiedy mają one istotny wpływ na koszty produkcji i usług. Zainstalowane urządzenia powinny charakteryzować się najlepszym współczynnikiem kosztów, a w przypadku modernizacji – krótkim okresem zwrotu. Dlatego coraz więcej firm dąży do optymalizacji własnych systemów grzewczych i wentylacyjnych.  
W celu osiągnięcia założonej temperatury  w pomieszczeniach, pełniących rolę magazynu czy hali przemysłowej, projektant powinien uwzględnić nie tylko potrzeby cieplne budynku, ale również przewidzieć zorganizowane i przypadkowe ruchy powietrza. W halach ciepłe powietrze ucieka go góry – a zimnie napływa do strefy roboczej. Zwiększone zapotrzebowanie na ciepło często spowodowane jest nadmierną wentylacją wywołaną przez częste otwieranie drzwi i bram, oraz brak kurtyn powietrznych. Aby należycie dobrać system ogrzewania do potrzeb, projektant powinien opierać się m.in. na następujących informacjach:
 
•    sposób użytkowania obiektu, typ wykonywanej produkcji,
•    wysokość obiektu oraz sposoby magazynowania towarów,
•    możliwości podziału na strefy grzewcze,
•    dodatkowe wymagania technologii produkcji.

 

Na polskim rynku  dostępnych jest wiele bardzo różnych rekuperatorów. Wyboru rekuperatora można dokonać według kryterium parametrów technicznych, ceny, jakości wykonania, sposobu obsługi czy choćby ceny filtrów, które trzeba będzie regularnie wymieniać. W naszej ofercie znajdują się tylko sprawdzone przez nas rekuperatory a każdy z producentów ma coś interesującego do zaoferowania. Wybór optymalnego urządzenia dla Państwa potrzeb sugerujemy skonsultować z Doradcą Technicznym.

Poza ogólnie dostępnymi informacjami przedstawionymi w folderach producentów są jeszcze te, o których można się przekonać w trakcie montażu czy eksploatacji. Dlatego oddajemy Państwu do dyspozycji nasze wieloletnie doświadczenie i służymy pomocą w doborze odpowiedniego dla Państwa urządzenia.