SmallLogoEcoprofitikona telefonu 501 101 707   ikona poczty biuro@ecoprofit.pl

 

PLATFORMAjENERGOOSZCZĘDNYCH ROZWIĄZAŃ

Ogrzewanie urządzeniami elektrycznymi o wyokiej wydajności energetycznej

 

W budynkach o rocznym zużyciu energii poniżej 70 KWh/m2 koszty ogrzewania bez względu na źródło ciepła są na tyle niskie, że nakłady na tradycyjne ogrzewanie, obejmujące piec, instalacje hydrauliczne do rozprowadzania wody grzewczej, kaloryfery, kotłownię a nawet dodatkowy komin są często zbyteczną inwestycją. Dla takich budynków proponujemy promienniki elektryczne, które mogą stanowić folia grzewcza wykorzystująca zezdobycze nanotechnologii, grzejniki, panele grzewcze, maty grzewcze (głównie pod terakotę i na ścianę).

Zalety tych urzadzeń to

 • energooszczędna technologia i tańsza inwestycja od 30 do 60% w porównaniu z innymi rozwiązaniami
 • wysoka jakość
 • nie potrzebuje dodatkowegych pomieszczeń i powierzchnii na dodatkowe urzadzenia, kotły, kominy
 • niezawodność, brak kosztów serwisu
 • brak zanieczyszczeń, system czysty ekologicznie
 • możłiwość podłączenia systemu fortowoltaiki
 • inwestycja w przyszłość (po 2021 roku systemy oparte na spalaniu mogą zostać wycofane z rynku)

 

 Ogrzewanie promiennik elektr caleo      ogrzewanie sufitowe     mata grzewcza

   ogrzewanie podłogowe folią                ogrzewanie sufitowe folią              ogrzewanie podłogowe matą           

 

Różnice w kosztach ogrzewania domu energooszczędnego o powierzchni 120m2 pomiędzy tradycyjnym systemem na gaz ziemny a systemami elektrycznymi wynoszą maksymalnie 400zł rocznie. Wydatek na inwestycję folię jest co najmniej o 10 000zł niższy. Inwestor oszczędza więc przez 25 lat, zanim koszty obu instalacji się wyrównają. Dzięki instalacji elektrycznej możemy stworzyć system zupełnie bezpłatnego ogrzewania. Technologia fotowoltaiczna, lub przydomowy wiatrak energetyczny wytworzy bowiem energię potrzebną do ogrzewania domu, a jedynym efektywnym systemem, który potrafi ją skonsumować jest nowoczesne ogrzewanie elektryczne. Folie grzewcze to system niskotemperaturowego ogrzewania powierzchniowego, który pozwala na ogrzewanie całego domu w formie ogrzewania podłogowego, sufitowego bądź ściennego. Ogrzewanie nie wymaga żadnej jednostki centralnej w postaci pieca, kaloryferów, ani instalacji hydraulicznej. Na etapie projektowania można nawet zrezygnować z budowy komina spalinowego.

    

Rewolucyjna technologia w której działają nasze urządzenia przy wykorzystaniu fal cieplnych z obszaru poniżej (łac. infra) czerwonego obszaru widzialnego światła, których kojące i przyjemne ciepło porównać można z promieniami słonecznymi.

Kluczową zaletą ogrzewania na fale cieplne jest to, że nie powietrze zostaje ogrzane, jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, ale cała emitowana energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa bezpośrednio osoby oraz przedmioty znajdujące się w polu jej padania.

 

Maty grzewcze to znany od wielu lat sposób na skuteczne i szybkie ogrzewanie podłogowe pod powierzchnie ceramiczne. Jest świetną alternatywę na ciepłą podłogę w łazience czy kuchni. W nowych domach montuje się coraz częściej całe powierzchnie na matach ze względu na szybki czas ogrzewania oraz niski koszt montażu. Zalety tego produktu to:

 • Najlepsza oferta cenowa
  Bardzo szybkie nagrzanie podłogi
  Łatwe sterowanie
  Grubość maty tylko 3.6mm
  Jednostronne zasilanie
  Podwójny rdzeń grzewczy